" />

Тарифне регулювання ЗЕД

Тарифне регулювання ЗЕД- комплекс заходів фінансово-економічного характеру, що впливають на економічні інтереси суб’єктів зовнішньоекономічно ї діяльності, перешкоджаючи проникненню іноземних товарів на внутрішній ринок країни. Митний тариф будь-якої країни являє собою перелік товарів, що обкладуються митом. Ці товари о’єднанні в групи за ознакою походження і за ступенем обробки товару. Напроти кожного товару вказується розмір ввізного мита, яким товар оподатковується.

Функціями митного тарифу є:

1. Захист національного виробника;

2. Сприяння розвитку національного виробництва;

3. Одержання торгово-політичних уступок від партнерів;

4. Контроль за проходженням товарів через кордон;

5. Фіскальна.

З 1.01.2014 в Україні діє митний тариф в редакції Закону України № 584 від 13.09.2013 Елементи тарифного регулювання:

1. Визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

2. Визначення митної вартості товару.

3. Визначення країни походження товару.

4. Нарахування митних платежів.

Всі товари, транспортні засоби комерційного призначення при перетині митного кордону України в процесі митного оформлення можуть підлягати обкладанню наступними платежами: єдиним збіром (070) та / або платою за митне оформлення (071), митом (020 або 021- ввізне мито , 040-вивізне і тощо), акцизним податком для підакцизних товарів (082-вино, 085-легкові автомобілі і т.д.),податком на додану вартість –ПДВ (028).

Митні платежі

Стаття 49 МКУ Митна вартістю (МВ) товарів, что переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, что використовується для Митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ЦІ товари. Фактурна вартість (ФВ) – вартість, вказана в контракті або в рахунку-фактурі (проформі). Стаття 50 МКУ Відомості про митну вартість товарів використовують для: нарахування митних платежів застосування інших заходів державного регулювання ЗЕД (штрафи, пеня и тощо - все, что пов'язано з розрахунками),ведення митної статистики ( графа 46),розрахунку податкового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевіркі (більше для бухгалтерії). Практично митна вартість розраховується як всі витрати по товару (сплачені або підлягають сплаті) на момент перетину товаром митного кордону України.